Вчені знайшли ідеальних донорів для людей

12/08/2017
Вчені знайшли ідеальних донорів для людей

Свині – саме їх структура ДНК найбільше підходить людині

Допомогти пацієнтам, яким терміново необхідна пересадка органів, відтепер можуть не тільки рідні та близькі, а й свійські тварини. Вчені опинилися на порозі медичного прориву, адже незабаром донорами для людей можуть стати свині, але не звичайні, а із певною мутацією.


Про це повідомляє "ВВС Україна".
Американські спеціалісти із команди eGenesi влаштували лабораторний експеримент, під час якого позбавили вірусів, прихованих у ДНК, 37 свиней. Тобто фактично прибрали останню загрозу на шляху до трансплантації. Проте людський організм виявився складнішим, ніж припускали, і орган не завжди може успішно прижитися в чужорідному тілі.
Та й ендогенних вірусів у коді ДНК свійських тварин достатньо: в однієї особини знайшли близько 25-ти, але після їх видалення народжувалися виключно здорові свині.

Популярне: Це не їдять навіть таргани: які продукти вбивають настрій
 

"Це перші свині без ендогенних ретровірусів. Вони також "найбільш генетично модифіковані тварини з точки зору кількості модифікацій, які вони пройшли", – зізнався один з дослідників Гарвардського університету, лікар Луган Янг.
Експеримент, як вважають фахівці, приречений на успіх, тому що інакше не вдасться врятувати життя багатьом людям. Тільки в США пересадки очікують сотні тисяч людей, а в Британії – 6500 пацієнтів.

Крім того, органи свиней – оптимальний варіант, так як їх можна вирощувати у великій кількості і структура найбільше підходить з-поміж інших живих організмів.Коментарі

закрити X

Підпишіться на нашу розсилку новин