Махінації
Подобається

А вас легко обдурити? Топ-3 найпопулярніших видів шахрайства з нерухомістю

10/08/2017
А вас легко обдурити? Топ-3 найпопулярніших видів шахрайства з нерухомістю

Експерти ринку нерухомості попереджають про збільшення в серпні афер при оренді житла.


Один з найпопулярніших видів шахрайства є так звана бронь за добу. Псевдовласники квартир просять своїх жертв забронювати житло, перевівши гроші на картку або номер телефону.

Зазначимо, що в порівнянні з попереднім роком така схема виросла в 5-6 разів у Києві, Одесі та Львові.

Інша робоча схема аферистів – оренда квартир з вигідним розташуванням. Шахраї підробляють документи і видають себе за власників. Зловмисники беруть кілька передоплат і ховаються, а ошукані орендарі знайомляться з реальними власниками.

Також, часто шахраї вказують занижену на 20-30% ціну оренди житла, ніж на ринку. При показі квартири підставні власники розповідають про своє термінове відрядження за кордон або ж про хвору бабусю. Далі з орендаря береться передоплата на 3-4 місяці і навіть підписується договір.

Популярне: Це не їдять навіть таргани: які продукти вбивають настрій
 

Після всіх процедур фейкові власники просять в’їхати нових орендарів через тиждень-два, щоб вони змогли закінчити всі справи по квартирі. А по закінченні цього часу на порозі квартири виявляються близько десятка таких людей.

«Не бронюйте об’єкти, в яких сумніваєтеся, і не купуйте бази з номерами господарів, як правило це обман. Користуйтеся тільки перевіреними угодами в мережі. Коли шукаєте житло в інтернеті, звертайте увагу на статус оголошення і на ціну», – радить експерт ринку нерухомості Анатолій Топал.Коментарі

закрити X

Підпишіться на нашу розсилку новин