Стало відомо, які податки з зарплати повинні платити українці
На даний час, податкове навантаження на офіційну зарплату становить 41,5%. Наприклад, щоб заплатити працівнику “чистими” 10 тисяч гривень, роботодавцю потрібно закласти в фонд оплати праці більше 14 тисяч гривень.
Єдиний соціальний внесок становить 2,2 тис. грн, також майже 140 гривень йде до Фонду страхування на випадок безробіття (якщо звільнитися за згодою сторін, з цього фонду можна ще три місяці отримувати зарплату), 244 гривні потрібно заплатити до фонду страхування на випадок втрати працездатності і 1815 гривень – до Пенсійного фонду.
Крім того, ще 2 тисячі гривень необхідно заплатити як податок на доходи фізосіб. 1200 гривень від цієї суми йде в бюджет міста, за ці кошти повинні ремонтуватися лікарні і школи. Також ще 800 гривень – йде в загальний державний бюджет.
Останні кілька років українці також оплачують військовий збір в розмірі 150 грн. “Податок”, який спочатку вводився як тимчасовий після початку військових дій на Донбасі йде на фінансування української армії.
За словами експертів, податкові ставки в Україні відповідають середнім в Європі. В Європі навантаження на зарплату становить близько 40% в залежності від країни.
популярне: Хто краде гроші зі смартфонів українців
У той же час експерти у сфері публічних фінансів вважають, що неоподатковуваний мінімум необхідно значно збільшити.
“Я пропоную не оподатковувати 3200 на кожного члена сім’ї. Якщо це п’ять осіб, то цю суму потрібно помножити на п’ять і на дванадцять. І сума переплаченого податку повинна повернутися. Якщо зрушений фінансовий рік, його повернуть до Нового року”, – впевнена експерт.
Як уже повідомляла Politeka, Верховна Рада у першому читанні прийняла закон «Про житлово-комунальні послуги», документ чекає другого читання і голосування за основу. Нова редакція закону описує вимоги і права ОСББ, споживачів і постачальників послуг.