Росія направила до органу з вирішення спорів Світової організації торгівлі запит на проведення консультацій у зв'язку з обмеженнями щодо РФ, що вводяться Україною, заявив глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін.
Популярне: Кому найбільше довіряють українці (опитування)
"Російське представництво при СОТ в Женеві направило до органу з вирішення спорів СОТ і уряду України запит на проведення консультацій у зв'язку обмеженнями, заборонами, особливими вимогами і процедурами щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту через Україну, що постійно вводяться починаючи з 2014", – сказав міністр після зустрічі з главою СОТ Роберто Азеведо, що пройшла в рамках міністерської зустрічі міністрів торгівлі країн АТЕС.
Міністр додав, що про це він, зокрема, повідомив главі СОТ на зустрічі, що відбулася.
"Мова йде, зокрема, про заборони на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, вино-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Особливі процедури застосовуються при ввезенні російських книг та іншої друкованої продукції. Особливий режим оподаткування застосовується при ввезенні старих російських автомобілів. На території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній – виробників і постачальників товарів і послуг. Серед них – машинобуд і, банки, постачальники різних послуг, у тому числі в мережі інтернет, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших. Спеціальний екологічний, санітарний, фітосанітарний і ветеринарний контроль введений в відношенні російських харчових продуктів, виробів легкої промисловості, косметики, побутової хімії та інших російських товарів", – перерахував міністр перелік обмежень щодо РФ.
Російський запит, за словами міністра, охоплює в цілому сотні елементів українських нормативних актів і стосується порушень ряду базових угод СОТ.
Відповідно до процедур СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом при подачі позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, повинні бути проведені консультації з урядом України з метою пошуку взаємоприйнятного рішення ситуації, що склалася.
Нагадаємо, на цьому тижні Україна продовжила і розширила санкції проти російських і зарубіжних громадян, фірм і компаній. В оновленій версії списку санкцій значаться 1228 осіб і 648 юридичних осіб.