Головні Новини
Подобається

Гройман розповів про величезну “діру” в Пенсійному фонді

19/05/2017
Гройман розповів про величезну “діру” в Пенсійному фонді

Запропонована урядом пенсійна реформа дозволить протягом 7-10 років ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Популярне: Шахраї активізувалися. Нацбанк застерігає від розголошення даних платіжних карток

"Ця реформа дає нам можливість побудувати бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду. Протягом 7-10 років ми вийдемо на нульовий дефіцит Пенсійного фонду", – пообіцяв прем'єр.

Гройсман підкреслив, що дефіцит Пенсійного фонду 2017 року становив 140 млрд грн, що більше, ніж бюджет освіти і охорони здоров'я разом, і більше оборонного бюджету країни.

"У нас сьогодні є 25% зайнятого населення, які працюють, не платять єдиний соціальний внесок. Люди не платять до Пенсійного фонду, а потім, коли настає пенсійний вік, приходять до ПФ і кажуть: "Дайте нам грошей". Сьогодні через це в Пенсійному фонді утворився дефіцит в 140 млрд грн ", – зазначав раніше Гройсман.

За його словами, в цілому люди платять до Пенсійного фонд менше, ніж отримують з нього. Прем'єр підрахував, що з 26 млн населення віком від 18 до 60 років сплачують внески 12 млн українських громадян – і 12 млн українських пенсіонерів отримують пенсії. "Один до одного – це дуже поганий показник, який говорить про те, що пенсійна система хвора і потребує серйозної реформи", – заявив Гройсман.

"Якщо нічого не зробити наступного року, то дефіцит буде 175 млрд грн, і він зростатиме. Таким чином, через 3-5 років у Пенсійному фонді не буде коштів, щоб виплачувати навіть такі жалюгідні пенсії. Це говорить про те, що ми повинні взяти на себе відповідальність змінити цю систему", – сказав глава уряду.

При цьому Гройсман поскаржився, що наразі мінімальна пенсія 3-5 тисяч грн в Україні неможлива.

"Я теж хочу, щоб мінімальна пенсія в країні була 3 тисячі або 5 тисяч грн, але тоді зростатиме сам дефіцит Пенсійного фонду. Якщо він сьогодні 140 млрд, помножте його на три, і ви побачите, що це буде більш 400 млрд дефіцит, а це 40-50% нашого бюджету країни. Це неможливо сьогодні, економіка не може нам цього дозволити", – сказав Гройсман.