Президент Росії Володимир Путін підписав указ проти анонімності в мережі та про врегулювання схожих на ЗМІ сервісів
Це випливає з «Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Російській Федерації на 2017-2030 роки», опублікованій на сайті російського президента.
Згідно з документом, протягом півроку уряд повинен розробити механізм регулювання сервісів, схожих на ЗМІ. В указі як приклад сервісів, схожих на ЗМІ, називаються інтернет-телебачення, новинні агрегатори, соціальні мережі, месенджери, а також будь-які «сайти в мережі інтернет». Подробиці їх регулювання не наводяться, зате в стратегії пропонується підтримати традиційні ЗМІ, такі як телебачення, радіо і газети.
дивіться також: Лайфхак для жителя багатоповерхівки: як урізати платежі на третину
Згідно з указом, подібні заходи необхідні для «формування в Росії інформаційного простору, що враховує потреби громадян і суспільства в отриманні якісних та достовірних відомостей».
Крім того, в тексті документа пропонується вжити заходів, що виключають анонімність користувачів мережі і їх «безвідповідальність і безкарність». Також планується створення спеціальної системи, яка гарантує «особисту безпеку користувачів, конфіденційність їхньою інформацією».
Крім того, до 1 жовтня 2017 року чиновники повинні розробити ряд заходів, які дозволять державним органам перейти на російські засоби шифрування, а також створити систему захисту російської інфраструктури від кібератак.
Відзначимо, в рейтингу свободи преси Україна піднялася на 5 позицій і займає 102 місце. Росія в рейтингу знаходиться на 148 позиції. Рейтинг складався на оцінці плюралізму незалежності ЗМІ, законодавства і захищеності журналістів і рівні самоцензури в країнах. Це не топ якості публікацій журналістів в країнах.