Економіка України
Подобається

Українці готуйтеся! Газ ще більше подорожчає!

06/03/2017
Українці готуйтеся! Газ ще більше подорожчає!

Кабмін затвердив порядок перегляду граничних роздрібних цін на природний газ для населення і підприємств теплокомуненерго, передає Корупція Маркет

Згідно з постановою №90, уряд може коригувати ціни кожні півроку, якщо вартість імпортованого газу збільшиться за півріччя більш ніж на 10%. 

Популярне: Скільки коштує комуналка в різних країнах світу (ІНФОГРАФІКА)

Встановлюючи граничну роздрібну ціну газу для населення і підприємств теплокомуненерго, Міністерство енергетики враховуватиме кілька показників. До уваги братимуть середньомісячний показник цін на газ на німецькому хабі NCG за останні півроку (з урахуванням витрат на транспортування до українського кордону) плюс тарифи на доставлення палива споживачам газорозподільчими мережами у країні, ПДВ і торговельна націнка постачальника. 

Докладніше про новацію – у нашій розмові з членом спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрієм Корольчуком. 

– Наскільки доречний перегляд вартості газу кожні шість місяців? 
– Торік ціну газу визначали, виходячи з вартості на європейських ринках, зокрема на німецькому хабі NCG. Коли востаннє формували тарифи для населення, вартість газу становила 180 доларів за тисячу кубометрів. До неї додали податки й вартість транспортування, і так була визначена ціна 6900 гривень. Але відтоді ціна палива зросла. У державному бюджеті на цей рік закладено ціну 245 доларів за тисячу кубометрів газу. Отже, на перший погляд, можна підвищувати вартість енергоресурсу мінімум до 8500 гривень. Але така логіка має істотні хиби. 

– Які саме? 
– Якщо зросте вартість газу, то збільшаться і суми субсидій. Цього року на них передбачено в державному бюджеті 52 мільярди гривень! Підвищать вартість палива – державі потрібно буде вже 65 мільярдів. Хоча населення цілком можна було б забезпечити газом українського видобутку – максимум за 3500 гривень за тисячу кубометрів. Саму таку ціну називає компанія “Укргазвидобування”. У цю суму вже закладено і податки, і ренту, і інвестиційний складник.

 


                         Коментарі