Економіка України
Подобається

З 1 березня піднімуть тарифи на електрику! Скільки тепер платитимуть українці?

27/02/2017
З 1 березня піднімуть тарифи на електрику! Скільки тепер платитимуть українці?

У відповідності з Постановою НКРЭКУ № 220 з 1 березня 2017 року в Україні пройде п'ятий етап підвищення тарифів на електроенергію для населення. Нові тарифи будуть діяти для всіх областей України, їх будуть використовувати всі енергопостачальні компанії для розрахунків з населенням, передає Корупція Маркет

Вартість електроенергії для населення, в тому числі, яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості), з 1 березня 2017 року буде становити:

до 100 кВт*год – 0,90 грн/кВт*год;
понад 100 кВт*год – 1,68 грн/кВт*год.

Популярне: Якими будуть зарплати українців, якщо долар підскочить до 35 гривень?

Тарифи для клієнтів, які проживають в радіусі 30 км від атомної електростанції, в тому числі і з електроплитами:

до 100 кВт/год – 0,63 грн/кВт*год;
понад 100 кВт/год – 1,176 грн/кВт*год.

В опалювальний період з 1 жовтня до 30 квітня вартість електроенергії для населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, в тому числі і в сільській місцевості; а також в будинках, квартирах і гуртожитках, обладнаних електрообігрівальними установками (у т. ч. у сільській місцевості) буде складати:

в межах 3000 кВт*год – 0,90 грн/кВт*год;
понад 3000 кВт*год – 1,68 грн/кВт*год.

Для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу встановлені тарифи на найнижчому рівні – 0,90 грн/кВт*год незалежно від обсягів споживання.
Гуртожиткам (які підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальником за загальним обліку») – 0,90 грн/кВт*год.

Всі етапи підвищення тарифів у 2015-2017 роках в зручних графіках розміщені тут: тарифи на електроенергію. При оплаті за електроенергію через «Особистий кабінет побутового клієнта», що на сайті ДТЕК Дніпрообленерго http://doe.com.ua нові тарифи будуть застосовуватися автоматично – клієнтам не потрібно самостійно робити розрахунок.

ДТЕК Дніпрообленерго нагадує своїм клієнтам про можливості скористатися перевагами, які дозволяють законно зменшити платежі за електроенергію, перейшовши на активне використання електроенергії в нічний час. Для цього енергокомпанія рекомендує встановлювати зонні прилади обліку, які будуть автоматично застосовувати різний тариф в залежності від часу доби і дозволять економити до 50% вартості електроенергії. Вже 76 тисяч жителів Дніпропетровської області користуються цією перевагою.

Нагадаємо, Постанова №220, яке було прийнято НКРЭКУ 26 лютого 2015 року і набула чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції України 2 березня 2015 року, передбачає підвищення тарифів на електроенергію для населення в п'ять етапів на протязі двох років. Перші чотири етапи пройшли з 1 квітня та 1 вересня 2015 року, а також з 1 березня та 1 вересня 2016 року.
 


                         Коментарі