Економіка України
Подобається

Експерт назвав події року на фінансовому ринку України

04/01/2017
Експерт назвав події року на фінансовому ринку України

Головною подією 2016 року на фінансовому ринку України стала націоналізація Приватбанку. Як наслідок, частка держави на банківському ринку збільшилася до 60 відсотків. Про це в інтерв'ю розповів фінансист,  партнер компанії "ЕСКА Капітал" Сергій Васьков.

 

Це не може не турбувати, тому що рік за роком ми спостерігаємо, м'яко кажучи, "неефективний менеджмент" в державних банках. Хоча націоналізація Привата і була необхідним кроком, але наслідки бюджет, платники податків будуть відчувати ще довгий час. Неприємним, але вимушеним кроком, щоб запобігти паніці, стало прийняття закону про повне гарантування вкладів фізичних осіб в державних банках. Залишається сподіватися, що цей закон буде скасовано в найближчі пів року. Або ми ризикуємо знищити конкуренцію на банківському ринку. І створити ще більший "пилосос", ніж Приватбанк", – каже Сергій Васьков.

Позитивною подією експерт назвав відновлення кредитування для бізнесу.

Банки і лізингові компанії почали активно знижувати ставки. Крім того, було прийнято закон про приватних виконавців. Весь фінансовий ринок покладає на нього великі надії. Інститут приватних виконавців має запрацювати до середини 2017 року. Державна виконавча служба давно вже не справляється з завданнями, що стоять перед нею. І стала суттєвою проблемою для банків, лізингових компаній в процесі стягнення з боржників майна або коштів", – зазначив фінансист.

З негативних подій фінансист відзначив, що в 2016 році не було прийнято жодного закону для розвитку фондового ринку.

Крім того, НБУ припинив видачу ліцензій фізичним особам на перерахування валюти за кордон. Чим фактично позбавив можливості законослухняних громадян законно інвестувати за кордоном хоча б в купівлю нерухомості. Історія з вкладниками банку "Михайлівський" показала, наскільки наші політики погано розуміють глибину проблем на фінансовому ринку і готові відмахуватися від них популістськими рішеннями", – додав експерт.

На думку Сергія Васькова, у 2017 році буде кілька банкрутств на банківському ринку.

Є надія, що уряд усвідомить необхідність глибоких і радикальних реформ у фінансовому секторі. Це кров всієї економіки. Можливо в 2017 році почнуться цікаві випуски корпоративних облігацій. Начебто всі фактори "за" оподаткування доходів по депозитах і облігаціях є на одному рівні. Українські компанії готові платити за позикові кошти ставку вищу, ніж можуть запропонувати банки по депозитах. І у населення накопичилась велика кількість готівки. До того ж, традиційно улюблений українцями сегмент інвестицій в нерухомість вже кілька років демонструє погані результати ", – говорить фінансист.Коментарі