Економіка України
Подобається

Де та за що пашуть українці?

12/11/2016
Де та за що пашуть українці?

У пошуках кращого життя і більшого заробітку українці масово їдуть за кордон. Як правило, молоді люди виїжджають хочуть безпеки і забезпеченості для сім'ї, люди старшого віку прагнуть через бугра допомагати своїм рідним. Слід зазначити, що країни усіляким чином намагаються стимулювати і заохочувати трудових мігрантів.

Foto-novosti-10-iyunya-2010_2

Аналітики Міжнародної організації з міграції визначили портрет сезонного заробітчанина з України. За їх даними, в 2014-2016 роках з 700 тис. Зовнішніх гастарбайтерів близько 265 тис. Виїжджали за кордон на короткий час. На таку роботу більше виїжджають молодь і середній вік – 18-29 років (23,3%), 30-44 років (40,7%), 45-64 роки (35,1%). І більше їздять чоловіки (70%). В основному сезонні заробітчани виїжджають працювати з сіл на Заході України (45%). Мігранти більше трудяться в СНД і ЄС. І задіяні активно в будівництві (37%), сільському господарстві (11%), туризмі та транспорті (5%). Зароблене йде на "чорний день", споживчі кредити, покупку житла. А інвестують заробітчани в будівництво (23%), ресторани (21%), роздрібну торгівлю (21%). Такий обсяг гастарбайтерство в 2014-му дозволив залучити в Україну $ 2,8 млрд.

"Але на ділі потоки коштів, які йдуть від мігрантів через небанківські шляхи, тягнуть на $ 3-3,5 млрд. А ще $ 1 млрд – це товари, які закуповуються за кордоном для особистих цілей. Все це в підсумку становить $ 6-7 млрд ",

– говорить економіст Павло Мельник.

Експерти кажуть, що активно сезонну роботу за кордоном українці починають шукати у віці 25-30 років.

"Цей вік найбільше цікавиться пошуком роботи в Східній Україні або на курортах. І цей варіант наймачів влаштовує, адже дорослі України приймають рішення про працевлаштування за кордоном усвідомлено. Це означає, що люди вже розуміють, що орати там доведеться ненормовано, в складних умовах, тобто, наприклад, по кілька годин на сонці, а проживання, можливо, виявиться з мінімальним набором зручностей",

– роз'яснює Пашкіна.

За її словами, цікаві для наймачів і сезонні заробітчани старшого віку – від 40-50 років. Правда, такі працівники повинні бути здорові, володіти міцною статурою, не боятися фізичних навантажень. Їх активно наймають на сільгоспроботи (наприклад, збір ягід), будівельниками і нянями.

migrantky__zarobitchany


                         Коментарі