Економіка України
Подобається

Україна ризикує не отримати транш МВФ – Гонтарева

09/11/2016
Україна ризикує не отримати транш МВФ – Гонтарева

У 2017 році Україна повинна погасити $2,5 мільярда боргу.

Україна ризикує не отримати черговий транш МВФ у розмірі $1,3 мільярда через гальмування реформ у парламенті. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева, передає Корупція маркет.

За словами глави НБУ, перешкодою для позитивного вирішення може стати зволікання парламенту з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи, проведенням земельної реформи.

У 2017 році, додала Гонтарева, Україна повинна заплатити $1,5 мільярда відсотків за зовнішніми зобов'язаннями і погасити $1 мільярд раніше взятих кредитів МВФ: "Якщо ми не отримуємо наступний транш і $700 мільйонів макрофінансової допомоги ЄС, у нас резерви практично залишаються на поточному рівні $15,5 мільярда – це 3,7 місяця покриття імпорту".

У цьому випадку під загрозою опиниться прогноз збільшення резервів до $23,1 мільярда наступного року і валютна лібералізація.

"Наприклад, ми досягаємо резервів $23,1 мільярда у 2017 році – і починаємо дихати вільно. Якщо, навпаки, резерви падають, то знімати обмеження (на валютному ринку) не представляється можливим з точки зору збереження макрофінансової стабільності", – додала вона.


                         Коментарі