Махінації
Подобається

“Нафтогаз” втратив більшість у наглядовій раді “Укрнафти”

02/10/2016
“Нафтогаз” втратив більшість у наглядовій раді “Укрнафти”

Фактично навіть теоретичний вплив держави на компанію розтанув, пише Корупція.Маркет.

20 вересня 2016 р. Солом'янський районний суд Києва усунув Сергія Перелому від посади члена наглядової ради ПАТ "Укрнафта". Після цього рішення суду кількість представників "Нафтогазу" і міноритаріїв в наглядовій раді зрівнялася, а враховуючи, що колишній співробітник "Нафтогазу" Петро Столяр, як стверджують в НАКу, відмовляється від участі у засіданнях наглядової ради "Укрнафти" (за деякими даними  через особистий конфлікт з Коболєвим, який звільнив Столяра з НАКу), представники держкомпанії опинилися в цьому органі в меншості.

На час складання фінзвіту ПАТ "Укрнафта" за 2015 р. до наглядової ради компанії входили 11 осіб. Шість із них представляли уповноважені особи НАК "Нафтогаз України", яка від імені держави управляє державним пакетом акцій у 51% статутного капіталу. Міноритарних акціонерів представляли п'ять членів.

Структура управління АТ складається з наглядової ради, яка представляє інтереси акціонерів, і правління, що здійснює оперативне управління компанією (ті самі топ-менеджери; в таких компаніях, як "Укрнафта", їхня зарплата за місяць може становити кілька мільйонів доларів). На жаль, досвід тієї ж "Укрнафти" свідчить, що навіть така зарплата (не рахуючи бонусів та інших чималих виплат, приміром, голові правління) аж ніяк не гарантує успішної роботи компанії та голови її правління. Хоча він насправді, напевно, може бути суперфахівцем, але не за таких умов.

Є в "Укрнафті" ще й ревізійна комісія. Але у цьому випадку вона, напевне, також формальність — мовляв, закон вимагає. Бо якби була не формальною, то давно вже била б на сполох.  

Нагадаємо, що за останніми наявними даними, "Укрнафта" заборгувала держбюджету 15,3 млрд грн податків  станом на початок липня 2016 року (з урахуванням пені та штрафних санкцій).Коментарі