Кожен, хто хоч раз набирав якийсь текст на комп'ютері, напевно задавався такими питаннями: чому літери на клавішах розташовані не в алфавітному порядку і чому клавіші з буквами А і О (а в англійській розкладці F і J) мають невеликі опуклості?
Спершу розберемося з першим питанням. Виявляється, літери «розкидані» по клавіатурі не просто так, а для більшої зручності. І хоча, на перший погляд, набагато простіше було б розташувати клавіші в алфавітному порядку, насправді все скомпоновано таким чином, щоб в центрі клавіатури опинилися ті букви, які найбільш часто використовуються на листі. – повідомляє Корупція.Маркет
Крім підвищення зручності при наборі тексту, таке розташування букв переслідувало ще одну практичну мету. Розкладка клавіатури йде корінням ще в дев'ятнадцяте століття, в епоху перших друкарських машинок. У ті часи букви, які розташовувалися по краях клавіатури, піддавалися додатковим навантаженням через химерно вигнутих літерних важелів. Тому там розміщувалися букви, які рідко використовуються. Так що раціональне розташування кнопок сприяло не тільки швидкого друку, але і міцності машинок.
Тепер же розберемося з дивними горбиками на буквах А і О. Виявляється, вони потрібні для того, щоб їх можна було дивлячись знайти на клавіатурі! Адже досвідчені оператори набору тексту використовують сліпий десятипальцевий метод друку, при якому вказівні пальці лежать на зазначених клавішах.
Такий метод друку в рази збільшує її ефективність. Адже коли ти досконально запам'ятовуєш розташування клавіш, то можеш друкувати, не зводячи погляд від монітора. Проте іноді руки можуть «загубитися». Щоб цього не сталося, на клавіші з буквами А і О нанесені спеціальні мітки-горбки.
Здавалося б, клавіатура – це найпростіша частина сучасних комп'ютерів. Проте тут все продумано до дрібниць! Якщо цей запис допомогла тобі дізнатися щось нове, поділися нею зі своїми друзями.