Економіка України
Подобається

За водіння авто в нетверезому стані введуть штраф в 40 тисяч гривень і 10 років без авто

14/05/2016
За водіння авто в нетверезому стані введуть штраф в 40 тисяч гривень і 10 років без авто
alkohol-za-kermom
В Україні планують посилити покарання водіям, які сідають за кермо в нетверезому стані. Депутати пропонують встановити таким порушникам штраф в розмірі 40 тисяч грн, а також на 10 років забороняти керувати автомобілем.
 
Ці пропозиції знаходяться ще в стадії обговорення. Законопроект розробляли спільно з правоохоронцями, – передає Аutonews.
 
Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, за перебування за кермом автомобіля в нетверезому стані – штраф від 3,4 тисячі грн. Якщо ж п'яний водій попадається вдруге, то позбавляють водійських прав на термін від одного до двох років.
 
За 2015 рік в Україні задокументували 93 000 фактів керування автомобілями в нетверезому стані.Тобто, кожен день таких випадків фіксують близько 250. І це тільки ті, кого "зловили" правоохоронці.
 
Хатія Деканоїдзе запевняє, що навіть після збільшення українські штрафи залишаться одними з найнижчих в світі. Так, у Великобританії штраф за водіння в нетверезому становить 7,2 тисячі євро, а це майже 210 тисяч грн. В Іспанії та Фінляндії за нетверезе водіння можуть позбавити волі на термін від двох до чотирьох років. А в Китаї можуть навіть засудити до смертної кари.


                         Коментарі