30 доленосних уроків, які засвоїв мандрівник Шон Кім (Sean Kim), відправившись подорожувати по світу в абсолютній самоті.
Пару років тому, коли життя Шона складалася зовсім не так, як йому хотілося, він вирішив скласти свій власний «список зростання», куди записав всі цілі, яких хотів би досягти найближчим часом.
За останні 15 місяців він об'їздив безліч міст в самих різних точках планети: Париж, Мюнхен, Буенос-Айрес, Куско, Медельїн, Нью-Йорк – і це тільки початок грандіозного подорожі. Про важливі уроки, які він засвоїв мандруючи по світу в поодинці, читайте нижче.
Ви позбудетеся від влади речей
Перехід від комфортного життя у власному будинку і поїздок на особистому авто до полуотшельніческому способу життя з рюкзаком за спиною через деякий час дозволить вам зрозуміти, наскільки була велика влада речей над вами. Речі мають властивість псуватися, чого не скажеш про придбаному досвіді і враження. Ви зрозумієте, що для вас важливіше.
Зрозумієте, що якість краще, ніж кількість
Ми живемо в світі, яким правлять числа. І чим число більше, тим краще. Обчисленню піддається все: кількість друзів в соціальних мережах (чим більше, тим краще, ви ж пам'ятаєте, да?), Кругленька сума на банківському рахунку, кількість поверхів в найвищому хмарочосі.
Те ж саме і з кількістю місць, які вам довелося відвідати. Куди краще провести три місяці в одному місті, повністю занурившись в його культуру і атмосферу, ніж за той же час з мовою на плечі намагатися підкорити цілу дюжину.
Ви вивчите нову мову
Усвідомлення того, наскільки світ насправді великий, і того, в якому мильній бульбашці ви живете, прийде тільки тоді, коли ви почнете подорожувати. Наприклад, ви зможете вільно спілкуватися лише з 12% людей в світі, якщо вмієте говорити тільки по-англійськи. Кращий спосіб зрозуміти, що залишилися 88% – вивчити ще одну мову. Тільки одне знання іспанської збільшує ваші шанси бути зрозумілим в усьому іншому світі аж в два рази.
У кожного з нас є доступ до інтернету, і це автоматично зводить нанівець всі спроби виправдати свою лінь відсутністю можливостей вивчати мову. Чи не залишається ніяких перешкод: ви можете займатися коли і де завгодно. Життя в багатомовному світі автоматично накладає на нас певні зобов'язання.
Злитися з містом в одне ціле.
Який би місто ви не задумали відвідати, постарайтеся дізнатися його на всі 100%. Вивчіть місцеву мову, поговоріть з місцевими жителями, спробуйте національну їжу. Не будьте тією людиною, який всюди слідує за натовпом туристів.
Вимкніть всі телефони
Є щось чарівне в поїздці в абсолютно незнайоме місто. Коли ми подорожуємо, ми стаємо більш сприйнятливими, образ думок змінюється, а знайомства зав'язуються набагато легше. Не дозволяйте телефону зруйнувати цю магію. Антени подалі.
Будьте дивним
Життя занадто коротке, щоб існувати тільки в тих рамках, які більшість людей вважають прийнятними і допустимими. Не будьте передбачуваним і не робіть того, чого від вас все чекають. Дайте волю дивною стороні, яка є у кожного. Ризикніть.
Є безліч речей, яким варто навчитися
Справа в тому, що ми багато чого не знаємо про світ і людей, які його населяють, – про їхню культуру, цінності, мову, переваги в їжі і далі за списком. Правда полягає в тому, що більшість з нас живе в дуже замкнутому світі, який включає в себе тільки пару-трійку десятків близьких людей і місць, які ми звикли відвідувати.
Ми навіть не намагаємося якось змінити ситуацію, виглянути за межі звичного світу і спробувати щось нове. Ми забуваємо про те, що «чим більше ми знаємо, тим менше ми знаємо».
Не кажіть, а робіть
Можна весь день витратити на розмови про те, як було б чудово виконати поставлене завдання, і не вжити ніяких, навіть самих незначних, спроб втілити її в життя.
На світі є багато людей, робота яких в десять разів важче, ніж ваша, і при цьому ж в десять разів менше оплачувана. Більшість з нас і уявити собі не може, що насправді ховається під виразом «важка робота».