Махінації
Подобається

Як нас дурять: ТОП-5 шахрайств на касі в супермаркеті

31/10/2015
Як нас дурять: ТОП-5 шахрайств на касі в супермаркеті

З кожним роком касири придумують все нові способи обдурити своїх покупців і роботодавця.

532120

Отже, топ-5 найпоширеніших схем:


5. Зайвий товар
Найпоширеніший спосіб шахрайства на касі – пробивати покупцеві неіснуючі товари. Чим довше чек, тим простіше обдурити неуважного клієнта.


"Побачила в чеку булочку, кефір – я взагалі не вживаю молочні продукти", – розповідає Анастасія, жертва такого шахрайства. На наступний день ситуація повторилася, але дівчина вчасно помітила у себе в чеку зайві товари і звернулася до адміністрації супермаркету.

"Адміністрація сказала, що цей інцидент буде вичерпано, продавець буде покараний або звільнений. Зайшовши заради інтересу в магазин через деякий час, я побачила, що ніякі заходи не були прийняті: продавець так само працювала на своєму місці і, можливо, так само продовжувала обманювати людей, як обдурила мене ", – розповідає Анастасія.


4. Гра зі штрих-кодами
Штрих-код – ще одна можливість обвести навколо пальця наївного покупця. Якщо замість того, щоб провести штрих-кодом по сканеру, працівник супермаркету вручну вводить кожну цифру, це має насторожити.


"Можна як би випадково замінити одну цифру – і тоді звичайний сирок перетворюється в коробку цукерок і ціну буде, відповідно, вище. Але такий трюк можна проробляти тільки якщо клієнт набрав багато товару", – розкриває секрети схеми колишній касир Софія.


Якщо покупець не помітить підміни, всі "наварені" гроші підуть в гаманець касиру. У випадку, якщо фальсифікація виявиться, касир може сказати: "Вибачте, сталася помилка, переплутала одну цифру" – і показати на доказ штрих-код.


Навіть якщо товар пробитий по сканеру, ймовірність шахрайства не виключена. Найчастіше це стосується акційних товарів. "Товари, які на вітрині продаються зі знижкою, – на касі їх можна пробивати по старому штрих-кодом, за звичайною ціною без знижки. Так як більшість покупців чек не перевіряють, вони нічого не помічають", – каже Софія.
У результаті покупці, самі того не помічаючи, залишають "на чай" касиру пристойні суми.


3. Вигідна ануляція
До цього виду шахрайства касири ставляться особливо педантично. Насамперед серед покупців вибирається той, кому чек не потрібен. До групи ризику потрапляють підлітки, студенти, люди, що говорять по телефону в момент розрахунку на касі. Касир створює видимість збою в роботі касового апарату, насправді змушуючи покупця чекати. Найчастіше покупець не чекає чека, а просто оплачує озвучену суму і йде. Касир ж просто обнуляє чек і кладе ці гроші у свою кишеню.


"Це такий своєрідний спосіб захисту касира від можливих нестач, щоб не покривати їх за свій рахунок", – говорить юрист Анна Осадча.


Таке шахрайство шкодить швидше супермаркету: підприємство втрачає прибуток. Але трапляється, що відсутність чека негативно відбивається і на самому покупця. Якщо раптом на виході спрацює магнітний детектор, довести, що ви купили ці товари, буде складно, якщо у вас немає чека на руках.


2. Злочинна змова
Касир спеціально не пробиває товар, даючи можливість охоронцеві отримати від покупця відкупні. Штраф ніде не фіксується, тому гроші, отримані нечесним шляхом, прямо йдуть в кишені касира та охоронця.


"Я раджу в такому разі не погоджуватися, не панікувати, а попросити переглянути відеоспостереження. На ньому вже буде видно, хто саме винен: чи це ви поклали в кишеню товар, або касир його якимось чином передав і не зафіксував", – коментує юрист Анна Осадча.


У разі оплати, необхідно вимагати акт про стягування штрафу. Найчастіше возитися з паперами шахраї не хочуть, лякаються і не беруть зайві гроші.


1. Підставний шоппінг
За статистикою половина крадіжок скоюється саме співробітниками, які, маючи доступ до всіх товарів, використовують можливість збагатитися за чужий рахунок. Таким чином шахраї дурять не тільки покупців, а й сам супермаркет. Для реалізації цієї афери необхідний чіткий план і три спільники: касир, охоронець і покупець. Вони діють спільно і ділять отриманий прибуток між собою.


"Покупець набирає повний кошик різноманітного товару, підходить на касу. Касир платить, наприклад, тільки за одну шоколадку", – говорить юрист Анна Осадча.


Таким чином покупець платить тільки за один товар, а решта непробитий товар діляться між собою.

 

 

Першим цю новину поширив агрегатор Корупція.Інфо 

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.korupciya.news&hl=ru