Махінації
Подобається

“Все по 8 гривень”: у чому хитрість копійчаних магазинів

25/10/2015
“Все по 8 гривень”: у чому хитрість копійчаних магазинів

 

Товар привозять з Китаю і економлять за рахунок оренди

У магазинах "Все по/від …" (цифру підставляємо в залежності від розташування точки, але не дуже велику) можна купити що завгодно: французький посуд, колготи, вже призабуті чудо-пропозиції з телемагазинів, невідомі штуки начебто обертових платформ для квітів, косметику і навіть штучні квіти. Звичайно, не всі з цього дешеве – деякі товари коштують навіть дорожче, ніж у звичайних торгових мережах. Але частіше товари в таких магазинах як ніби виставлені на той самий "аукціон небаченої щедрості"! Втім, саме низькі ціни і відлякують частину покупців, які з підозрою ставляться до доступних товарів. Ми спробували розібратися, що там можна купити і на що звертати увагу, щоб економія не обернулася зайвими витратами.

СЕКРЕТ ДЕШЕВОСТІ: оптові закупівлі і низькі ставки оренди

Зрозуміло, що собі в збиток ніхто не торгує – магазини мають непоганий дохід. Головне правило таких торгових точок – не якість, а кількість. Наталія Марченко, менеджер складу в Броварах, на якому продавці бюджетних магазинів закуповують свій товар, пояснила: "Ми дуже давно співпрацюємо з багатьма китайськими виробниками і отримуємо великі знижки через величезні обсяги замовлення. Весь товар має дозвільні документи та сертифікати (це повинно заспокоїти тих, хто побоюється купувати в дешевих магазинах косметику, посуд і їжу. – Авт.) – їх копії можете попросити у продавця в самій торговій точці".

ЗВІДКИ РЕЧІ? Власник столичної мережі "Все від 30 гривень" Владислав розповів, що робить закупівлі не тільки на складах: "Поповнюємо асортимент не Китаєм єдиним, хоча звідти багато товару приходить. Щось знаходимо на оптових ринках (наприклад, одеському "7 км"), щось – напряму на вітчизняних виробництвах. Торік розпочали експеримент: по 12-20 грн почали продавати українські консервовані овочі та соки. Спочатку люди насторожено ставилися, але спробували, сподобалося – і тепер не встигаємо підвозити". А продавець Ольга каже, що іноді до них потрапляє лежаний (але не прострочений) товар зі звичайних магазинів: "Їм простіше продати його хоч за якісь гроші і поділитися з нами прибутком, ніж він буде припадати пилом і займати місце на складі".

НА ЧОМУ ЕКОНОМИТИ. Адміністратор київського магазину Світлана Покровська пояснила, чому вони працюють не в збиток: "Ми існуємо за рахунок обороту, і зазвичай у нас купують 2-10 речей за раз. Націнки невеликі. Також економимо на оренді та зарплатах – співробітників у нас небагато". Важливий секрет дешевизни – в тому, що для якогось товару ціна занижена, а для якогось – завищена у кілька разів, але покупець цього не помічає.

new_image_257

Асортимент. Що більше товару і він різноманітніший – то краще.

КОМУ ДЯКУВАТИ ЗА ІДЕЮ

Родоначальником магазинів, де всі товари продаються за однією ціною, вважається Френк Вулворт. Цей сором'язливий хлопець заїкався, та й продавець з нього був не дуже. Керівництво поставило перед ним умову: за зміну вторгувати більше, ніж весь магазин, інакше йому загрожувало звільнення. Френку це вдалося. У той час цінників не було, як і фіксованої ціни, і продавець на око визначав купівельну спроможність відвідувача. Френк призначив єдину ціну на весь товар і швидко виконав план. За другою версією, Френка ніхто не збирався звільняти. Він просто розклав залежалися товари на прилавку з табличкою "все по 5 центів". Це пропозиція виявилася настільки затребуваним, що він вирішив відкрити власний магазин. Так в 1878 р. в штаті Нью-Йорк з'явився магазин Great Five Cent Store ("Все по 5 центів"). Найбільша в світі мережа формату "fix price" (фіксована ціна) була заснована в США в 1986 р. В Україні перші магазини "Все по 3 грн" з'явилися близько 10-12 років тому.

ЩО КУПУВАТИ…

  • посуд
  • фоторамки
  • зошити
  • вішалки
  • коробки для зберігання
  • дзеркала
  • аксесуари для волосся

А ЩО НЕ ВАРТО

  • столові прилади
  • сковорідки
  • манікюрні набори
  • косметику (невисока якість)

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

ІРИНА ЛИТВИН, бізнес-тренер і психолог:

"У магазинах такого типу, з точки зору маркетингу, все продумано дуже грамотно. По-перше, весь товар можна помацати, оглянути і поносити з собою. Це звичайнИЙ виверт продавців – потримавши річ в руках, ви починаєте в якійсь мірі відчувати себе її власником, і розлучитися з нею стає складніше. По-друге, завдяки низьким цінам спрацьовує одвічналюбов до халяви і плюшкінізм: "Ого, як дешево! Треба брати, і побільше! У господарстві знадобиться: це – мамі, а це – подрузі". Тому, відправляючись в будь-який магазин, краще мати чіткий та прописаний на папері список покупок. А також пам'ятати про хитрих маркетингових ходах: як правило, на рівні очей розташовують ті речі, які хочуть швидше "спихнути".

Щоб не накупити непотрібного, нагадайте собі про свою мрію: наприклад, придбати новий телевізор або поїхати у відпустку до моря. Адже дрібні, здавалося б, витрати, в сукупності виливаються в чималі суми, які можна було б заощадити на більш високі і важливі цілі. Ну а якщо відчуваєте, що вас занесло і ви гребете все підряд, спробуйте зупинити себе і запитати: "Що я з усім цим буду робити? Чи потрібна мені 85-та чашка?". Але все ж, за словами психолога, такі магазини корисні, адже в них є чимало хороших речей. До того ж там можна недорого зняти Накотиться споживчий "сверблячка". Виходить така собі шопінг-терапія: купити якусь дрібницю за копійки, і підняти собі настрій.