Економіка України
Подобається

Деякі автомобільні шини будуть поза законом

09/10/2016
Деякі автомобільні шини будуть поза законом

При приведенні українського законодавства у відповідність з актами ЄС використання різних шин може опинитися поза законом.
Мета документа прописана в його офіційній назві: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу».

Законопроект містить багато спірних моментів, а на поточний момент його обробка «зависла» на стадії висновку про відповідність вимогам антикорупційного законодавства, яким він не відповідає.

Однак для автомобільної галузі та автовласників в документі чітко прописані нові правила і умови використання сезонних і всесезонних шин:

– Експлуатація транспортних засобів категорій L, M1, M2, N1 в зимовий сезон на автомобільних дорогах з твердим покриттям допускається виключно з використанням пневматичних зимових шин, а також всесезонних:

– Виробляти «перехід» з і на літні шини необхідно протягом 20 днів з дня закінчення відповідного періоду

– Зимовий сезон – це період часу, який починається датою досягнення природних умов, при яких протягом 7 діб тримається температура нижче + 5 ° С, але не пізніше 30 листопада, і закінчується датою досягнення погодних умов, при яких протягом 7 діб коштує температура вище + 5 ° С, але не пізніше 31 березня

– Літній сезон – період часу з календарним роком в проміжок часу між датами кінця і початку зимового сезону

– Заборона експлуатації транспортних засобів, обладнаних пневматичними шипованими покришками, на дорогах з твердим покриттям

– Дозволяється їздити на зимовій гумі влітку до повного використання її ресурсу

Варто зазначити, що приведення українського автомобільного законодавства у відповідність з європейським на даний момент має чимало суттєвих розбіжностей.

Наприклад, в деяких країнах ЄС виключенням з шипованих шин є покришки з кількістю шипів не більше 50-и на метр кочення, тому що їх виробники довели, що в такому виконанні вони не псують дорожнє покриття.

Пропонується дозволити експлуатацію зимових шин влітку за умови залишкової висоти протектора не більше 3 мм, що в свою чергу не рекомендується в Європі виробниками шин, тому що даний факт підвищує ризик аквапланінгу.

У документі розробники, здається, також забули про так званих «евроетікетках», які містять ключові характеристики шин.